• 1402/08/14 - 12:36
  • - تعداد بازدید: 164
  • - تعداد بازدیدکننده: 141
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /ZSGh
در دیدار دکتر پازوکی با دستیاران پزشکی در بیمارستان فیروزگر مطرح شد

حمایت از دستیاران پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران/ افزایش کارانه مهمترین دغدغه دستیاران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با تاکید بر حمایت از دستیاران گروه‌های پزشکی از راه اندازی ساختمان جدید این دانشگاه برای آموزش دانشجویان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر عبدالرضا پازوکی در دیدار با دستیاران گروه‌های پزشکی در بیمارستان فیروزگر عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران براساس رتبه بندی‌های معتبر بین المللی در جایگاه 600 تا 800 قرار دارد و در سال 2022 نیز براساس رتبه بندی تایمز در حوزه ارائه خدمات بهداشت در جایگاه نخست جهان قرار گرفت.

 

وی با تاکید بر تمرکز دستیاران گروه‌های پزشکی بر محورهای پژوهشی که می‌تواند برای آنان و همچنین جایگاه ایران در دنیا تاثیر به‌سزایی ایفاء کند، به تشریح برخی اولویت‌های این دانشگاه در زمینه ارتباط دانشگاه با صنعت، مسئولیت اجتماعی پزشکان، خلق ثروت، هوش مصنوعی، ارتقای نگاه پیشگیرانه در حوزه بهداشت و درمان و در نهایت اهمیت دادن به مقولات جمیعتی از سوی کادر درمان زنان پرداخت.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در ادامه به مقوله مهم تربیت متخصص متعهد که دارای بصیرت تشخیص حق و باطل باشد به عنوان یکی از مهمترین اهداف هفت گانه این دانشگاه اشاره کرد.

 

وی به اهمیت خلق ثروت به عنوان یکی از مهمترین اهداف دانشگاه علوم پزشکی ایران اشاره کرد و گفت: در این دو سال اخیر جذب دانشجوی خارجی در این دانشگاه سه برابر شده است و با درآمد این جذب‌ها، سه طبقه از ساختمان عظیم دانشگاه در کنار اتوبان همت برای ترم دوم دانشجویان، امسال آماده می‌شود، همچنین تامین ساخت دانشکده دندانپزشکی در بیمارستان فیروزآبادی نیز با همین درآمد جذب دانشجوی خارجی محقق شده است و این ساخت و سازها بدون دریافت یک ریال از بودجه دولتی در حال تحقق است.

 

پازوکی در ادامه پرسش و پاسخ دانشجویان در زمینه تعهد دانشگاه در زمینه پرداخت دیه برای دستیاران گروه‌های پزشکی عنوان کرد: چتر حمایتی دانشگاه در این زمینه برای دستیاران گروه‌های پزشکی وجود دارد و جای نگرانی نیست.

 

وی در ادامه درخصوص برخی دغدغه‌های دستیاران گروه‌های پزشکی به ویژه در زمینه افزایش کارانه آنان، اسکان دانشجویی و متاهلی و موارد دیگر به توضیحات پرداخت.

 

در ادامه این نشست، تعدادی از دستیاران گروه‌های پزشکی نیز به برخی مسائل از جمله استفاده از رزیدنت‌ها برای غربالگری‌ در مناطق مختلف حوزه بهداشت، شناخته شدن رزیدنتی به عنوان یک شغل، پرداخت حق اشعه، دسترس پذیر شدن مجلات خارجی برای دانشجویان از طریق کتابخانه مرکزی دانشگاه، تامین تجهیزات برای مداخلات درمانی و ضرورت افزایش حضور متخصصین ترومای اطفال پرداختند.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : اخبار برتر,آموزشی,دانشجویی
  • کد خبر : 37898
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار:

مدیر سیستم

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید