• 1403/03/08 - 11:52
  • - تعداد بازدید: 98
  • - تعداد بازدیدکننده: 92
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /ZvMXo
دکتر رضا فلک مطرح کرد:

رویداد «باورآفرینان» سرآغازی برای پیوستن دانشگاه علوم پزشکی ایران به رتبه‌بندی دانشگاه‌های سبز

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران نسبت به پیوستن این دانشگاه به «رتبه‌بندی دانشگاه‌های سبز» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ دکتر رضا فلک در این رویداد با تاکید بر اهمیت پیوستن به دانشگاه‌های سبز جهان، از بررسی‌های سطح مدیریت دانشگاه برای ورود به عرصه «رتبه‌بندی دانشگاه‌های سبز» خبر داد و گفت: این همایش سرآغازی برای سبز شدن دانشگاه ایران براساس تعاریف جهانی شود.

 

در ادامه دکتر مهدی فرزادکیا دبیر کمیته علمی این رویداد، تاریخچه‌ای از صنعتی شدن کشورهای مختلف جهان در قرون گذشته و آسیب‌های عدیده صنعتی و توجه جدی جامعه بشری به بحران‌های محیط زیست برآمده از این آسیب ها در سال‌های بعدی ارائه نمود.

 

وی در ادامه به لزوم پیوستن دانشگاه ایران به جمع دانشگاه‌های سبز جهان اشاره کرده و افزود: تا سال 2023 تعداد یک هزار و 183 دانشگاه در جهان به جمع دانشگاه‌های سبز پرداخته و استانداردهای تعریف شده را به اجرا درآورده‌اند.

 

دبیر علمی این نشست خاطرنشان کرد: ایجاد تغییر برای رسیدن به دانشگاه سبز می‌باید از تغییر دیدگاه و زاویه دید تک‌تک ما آغاز شود و اگر زمانی صحبت از زیرساخت‌های لازم برای اجرایی شدن استانداردهای جهانی هست نباید تنها ملزومات و تاسیسات مورد اشاره قرار گیرد بلکه عمده زیرساخت می‌تواند ایجاد تغییر در نگرش مدیرانی باشد که می‌باید در مسیر سبز شدن، مجموعه را همراهی کنند.

 

در ادامه، هادی صالحی از فعالین و طراحان فضاسازی استاندارد محیط‌های صنعتی به تشریح پروژه‌های گذشته و لزوم تغییر نگرش در طراحی استاندارد فضای سبز و استفاده حداکثری از منابع موجود پرداخت.

 

در ادامه خاتون شهبازی از فعالین پروژه‌های «توسعه پایدار» در صنعت مد و پوشاک ایران با ارائه آمارهای جهانی از مصرف بالای آب و انرژی برای فرآوری یک لباس ساده نخی یا پارچه‌های جین؛ اهمیت بازنگری در فرهنگ مصرف‌گرایی و انتخاب مناسب لباس و مد را ضروری دانست و گفت: رسیدن به توسعه پایدار راهی جز توجه به آلایندگی این صنعت در تمام نقاط جهان و چاره‌اندیشی برای آن نداشته و این مهم از وظایف انسانی تمامی مصرف‌کنندگان محسوب می‌شود.

 

در ادامه دکتر شاهد شعاعی عضو کرسی آموزش محیط زیست یونسکو در ایران، با ارائه اطلاعاتی از استاندارها و پیشرفت دانشگاه‌های مطرح جهان در پیوستن به دانشگاه‌های سبز، «سبز شدن» را نوعی از تفکر عنوان کرد که می‌باید از همین جلسه و در خلال توجه به جزئیات اطراف افراد حاضر و تغییر نگرش در آن به وجود آید.

 

این نشست با توضیحات دکتر کوثری از اعضاء کمیته اجرایی رویداد، درخصوص ادامه این برنامه و چگونگی شرکت‌کردن علاقه‌مندان در مسابقه و نبرد «باورآفرینان» ادامه پیدا کرده و در انتها نیز با پرسش و پاسخ حضار به کار خود پایان داد.

  • گروه خبری : اخبار برتر,علمی-آموزشی,دانشجویی
  • کد خبر : 333822
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
سروش دهقان
خبرنگار:

سروش دهقان

تصاویر