• 1401/09/12 - 14:37
  • - تعداد بازدید: 308
  • - تعداد بازدیدکننده: 275
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /ZFU8
رئیس پنجمین کنگره بین المللی جراحی های چاقی ومتابولیک:

بیش از 60 درصد جمعیت کشور مبتلا به معضل چاقی هستند/ ضرورت درمانی جراحی های چاقی برای حفظ سلامتی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در نشست خبری پنجمین کنگره بین المللی جراحی های چاقی و متابولیک عنوان کرد: چاقی، منشا بسیاری از بیماری های شایع در کشور است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: دکتر عبدالرضا پازوکی؛ رئیس پنجمین کنگره بین المللی جراحی های چاقی و متابولیک بیان کرد: طبق آمار سازمان جهانی بهداشت، بیش از 60 درصد جمعیت کشور دچار معضل چاقی هستند و چاقی، منشا بسیاری از بیماری های شایع همانند دیابت و فشار خون است.

وی گفت: عوارض ناشی از چاقی، کیفیت زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد و در بسیاری از موارد سبب ابتلا به بیماری هایی می شود که کاهش طول عمر را به همراه دارد.

دکتر پازوکی با بیان این مطلب که شاخص توده بدنی (BMI), معیار محاسبه اضافه وزن و چاقی است، افزود: انجام جراحی های چاقی برای حفظ سلامتی افراد، ضرورت درمانی دارد.

بیمارستان حضرت رسول (ص) مورد تایید فدراسیون بین المللی جراحی های چاقی

رئیس پنجمین کنگره بین المللی جراحی های چاقی و متابولیک گفت: بیمارستان حضرت رسول (ص) به عنوان اولین قطب علمی، تاییدیه فدراسیون بین المللی جراحی های چاقی و متابولیک را در سطح خاورمیانه دارد.

وی با بیان اینکه بیش از 100 فلوشیب جراحی چاقی و متابولیک در مراکز دانشگاهی کشور فارغ التحصیل شده اند، افزود: جمهوری اسلامی ایران، سومین کشور از نظر تعداد مقالات در حوزه جراحی های چاقی و متابولیک بوده و در سطح بین المللی افتخارات قابل توجهی کسب کرده است.

پازوکی با اشاره به اعلام شعار کنگره امسال مبنی بر نوآوری ها در جراحی های چاقی ومتابولیک، گفت: شرکت های دانش بنیان کشور توانسته اند، تجهیزات و تکنیک های جدید در زمینه جراحی های چاقی را ابداع کنند که امید است در این کنگره هم بتوانیم با استفاده از توان علمی کشور و حضور سخنرانان بین المللی و طرح محورهای جدید به پیشرفت های قابل توجهی در این حوزه دست بیابیم.

پنجمین کنگره بین المللی جراحی های چاقی ومتابولیک با امتیاز بازآموزی روزهای 30 آذر و اول و دوم دی 1401  با حضور 21 کشور و 190 سخنران در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار می شود.

گفتنی است دکتر محمد کرمان ساروی به عنوان دبیر علمی و دکتر فولاد اقبالی به عنوان دبیر اجرایی در پنجمین کنگره بین المللی جراحی های چاقی و متابولیک حضور دارند.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : اخبار برتر,علمی,درمان و پزشکی
  • کد خبر : 8247
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مرضیه  رهنورد
خبرنگار:

مرضیه رهنورد

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید