• 1402/08/20 - 03:17
  • - تعداد بازدید: 101
  • - تعداد بازدیدکننده: 94
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /ZQLh
مدیرکل دفتر بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت اعلام کرد

ارسال پیامک «پویش ملی سلامت» برای افراد بالای 18 سال

مدیرکل دفتر بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت با بیان این‌که«پویش ملی سلامت» با هدف ارتقای شاخص‌های پرونده الکترونیک سلامت و تشخیص زودرس بیماری دیابت و پرفشاری خون در بین افراد جامعه، برگزار می‌شود، از ارسال پیامک شرکت در «پویش ملی سلامت» برای افراد بالای 18 سال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر کوروش اعتماد در حاشیه مراسم رونمایی از «پویش ملی سلامت» گفت: جمعیت هدف این پویش افراد بالای 18 سال هستند که در مناطق روستایی، شهرهای زیر 20 هزار نفر و 93 شهر مجری برنامه «سلامت خانواده» که جمعیتی بالغ بر 26 میلیون نفر هستند با پوشش 100 درصد تحت پوشش قرار می‌دهد.


مدیرکل دفتر بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت افزود: در سایر مناطق کشور که 28 میلیون جمعیت بالای 18 سال داریم، نیز انتظار داریم شاهد پوشش 70 درصدی پویش باشیم.

وی ادامه داد: از امروز 20 آبان که تاریخ آغاز پویش است تا پایان 15 دی ماه انتظار داریم نزدیک به 45 میلیون نفر از جمعیت بالای 18 سال کشور از نظر پرفشاری خون و دیابت ارزیابی و غربالگری شوند.

مدیرکل دفتر بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت اظهار کرد: دلیل اجرای این پوش نیز این است که یک چهارم افراد مبتلا به دیابت در کشور و 40 درصد افرادی که پرفشاری خون دارند از بیماری خود بی اطلاع هستند.

اعتماد تصریح کرد: هدف اصلی ما در «پویش ملی سلامت» شناسایی زودرس این افراد، ارتقای سواد سلامت و کاهش عوارض ناشی از این دو بیماری است.

وی در پایان گفت: افراد می‌توانند با مراجعه به مراکز بهداشتی سراسر کشور در این پویش شرکت کنند. همچنین افراد بالای 18 سال با مراجعه به لینکی که با پیامک برای آن‌ها ارسال خواهد شد، می‌توانند به صورت خوداظهاری بیماری پرفشاری خون یا دیابت خود را ثبت کنند.

به گزارش وزارت بهداشت، «پویش ملی سلامت» با شعار «آگاهی زودتر، مراقبت موثرتر» از امروز 20 آبان تا 15 دی‌ماه 1402 در سراسر کشور اجرا می‌شود.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : اخبار برتر,بهداشت و سلامت
  • کد خبر : 38124
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار:

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید