• 1403/03/11 - 11:09
  • - تعداد بازدید: 93
  • - تعداد بازدیدکننده: 80
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
  • /ZR5Xo

افتتاح بخش های جدید بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار دانشگاه علوم پزشکی ایران

بخش های جدید بیمارستان امام خمینی (ره) یادگار ماندگار شهید رئیسی در شهریار با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران و معاون درمان دانشگاه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، بخش های درمانی دیالیز، سی تی اسکن، فیزیوتراپی، دندان‌پزشکی و مرکز رشد و تکامل کودکان و کانون شهید مصطفی صدر زاده بسیج جامعه پزشکی بیمارستان امام خمینی (ره) با حضور دکتر عبدالرضا پازوکی رییس دانشگاه، دکتر علی مشکی معاون درمان دانشگاه و دکتر ناصح رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار افتتاح شد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره افتتاحیه های جدید عنوان کرد: نخستین بخشی که افتتاح شد سی تی اسکن بیمارستان است که مورد استفاده بیماران و مصدومین قرار خواهد گرفت. بخش دیالیز نیز با 18 تخت افتتاح شد و با توجه به کمبود تخت های دیالیز این بخش بسیار مورد استفاده بیماران خواهد بود.

 

پازوکی افزود: بخش دندان پزشکی و بهداشت دهان که شاهد افتتاح آن بودیم با 8 یونیت به روز دندان پزشکی و با تعرفه دولتی به مردم ارائه خدمت خواهد کرد که این امر به مردم کمک می کند که با پرداخت هزینه ای کم از خدمات دندان پزشکی بهره ببرند.

 

وی ادامه داد: همچنین ارائه خدمات دندان پزشکی با بیهوشی از خدمات خاص و نادر است و زیر نظر متخصصین فک صورت و بیهوشی بیمارستان انجام خواهد شد. دندان پزشکی تحت بیهوشی برای کودکان و بیماران که در حالت عادی امکان انجام اقدامات دندان پزشکی برای آنان مقدور نیست بسیار کمک کننده است.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران بیان کرد: مرکز پایش رشد و نمو اطفال از دیگر مراکزی بود که افتتاح شد. این مرکز که شامل فیزیوتراپی، کار درمانی و گفتار درمانی است اقدامات تشخیصی و درمانی برای کودکان را فراهم می کند، با راه اندازی این مرکز دیگر نیازی نیست که کودکان برای ادامه روند درمان خودبه بیمارستان های اطفال در تهران مراجعه کنند و از تمامی اقدامات درمانی در این بیمارستان بهره مند خواهند شد. 

 

همچنین دکتر علیرضا مرعشی رییس بیمارستان امام خمینی شهریار دانشگاه نیز درباره تکمیل بخش های تشخیصی درمانی بیمارستان گفت: خرید دستگاه تصویربرداری MRI انجام شده است و درحال حاضر در حال ساخت فضای قرارگیری دستگاه هستیم و تا دوماه آینده دستگاه راه اندازی خواهد شد.

 

وی ادامه داد: همچنین دستگاه لاپاراسکوپی نیز برای بیمارستان با کمک وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایران خریداری شده است و تنها خرید ابزارهای آن مانده است که تا ماه آینده این ابزارها نیز تهیه خواهد شد و بیمارستان کمبود  دیگری نخواهد داشت.

 

مرعشی افزود: با تکمیل این موارد این بیمارستان از مجهزترین و فعال ترین بیمارستان های سطح تهران خواهد بود، کما اینکه با وجود گذشت 6 ماه از افتتح بیمارستان ما 14 هزار مراجعه کننده به اورژانس و 4700 بیمار بستری داشتیم که آمار بالایی محسوب می شود.

 

افتتاح کانون شهید مصطفی صدر زاده بسیج جامعه پزشکی بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار از دیگر اقداماتی بود که در این روز انجام شد و مهدی امیری طی حکمی از طرف رییس بسیج جامعه پزشکی دانشگاه به عنوان سرپرست این کانون منصوب شد. همچنین دفتر پاسخگویی به سوالات شرعی از سوی حجت الاسلام حسینی نوری امام جمعه شهرستان شهریار آغاز به کار کرد.

 

همچنین علیرضا فاتحی نژاد فرماندار شهرستان شهریار، حجت الاسلام حسینی نوری امام جمعه شهرستان شهریار، علی ملکی شهردار شهریار و بیتا کامرانفر رییس اداره پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران از دیگر مدعوین این جلسه بودند.

 

گفتنی است در آخرین سفر آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور شهید بیمارستان امام خمینی ره شهریار با پیگیری و اهتمام ایشان که بیش از ۳۴ سال نیمه تمام مانده بود، به بهره برداری رسید و امروز بخش های دیگر این بیمارستان به بهره برداری رسید و ارائه خدمات پزشکی و درمانی در آن دوام یافت.

  • گروه خبری : اخبار برتر,درمان و پزشکی
  • کد خبر : 333955
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
سارا حجازی
خبرنگار:

سارا حجازی

تصاویر