• 1402/08/01 - 13:06
  • - تعداد بازدید: 184
  • - تعداد بازدیدکننده: 157
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /ZVLc
در مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج جامعه پزشکی عنوان شد

برنامه‌ریزی منسجم برای بسیج کارکنان، دانشجویی و هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران بر ضرورت برنامه‌ریزی منسجم برای بسیج کارکنان، دانشجویی و هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر عبدالرضا پازوکی در مراسم تکریم و معارفه مسئولین بسیج جامعه پزشکی دانشگاه که با حضور حجت السلام محمود عیسوی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایران و جمعی از مسئولین لشکری و مدیران دانشگاهی برگزار شد، عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران به واقع مختصاتی دارد که از سایر دانشگاه‌ها متمایز است. همانطور که برخوردارترین افراد در تهران زندگی می‌کنند، محروم ترین افراد نیز در شهرهای اطراف تهران زندگی می‌کنند، مثلا شهر بهارستان با جمعیتی حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفر، فقط یک‌صد تخت دارد، یعنی حدود یک چهارم سیستان و بلوچستان است. براین اساس بیشترین تراکم جمعیت در استان تهران مربوط به شهر بهارستان است.


پازوکی گفت: حدود ۸۰ درصد صنایع استان در غرب تهران واقع شده که اتباع افغانستانی نیز که جمعیت غیررسمی آنها ۸ تا ۱۰ میلیون تخمین زده می‌شود که حدود یک سوم در غرب استان تهران زندگی می‌کنند، بنابراین حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد جمعیت کشور در همین منطقه زندگی می‌کنند.


وی افزود: به لطف خدا در سیستان و بلوچستان نیز خدمات بهداشت و درمان از طرف این دانشگاه ارائه شده است و تیم‌های جهادی و بسیجی در سیستان و سایر مناطق محروم فعالیت داشته اند، مسئولیت بسیج جامعه پزشکی تاکنون بر عهده دکتر طباطبایی بود که به دلیل مشغول شدن شأن در مسئولیت معاونت بهداشت و دبیرخانه جذب اعضای هیئت علمی، نیاز بود که از دکتر مشکی که از چهره‌های شناخته شده بسیجی است و سال‌ها مسئولیت بسیج دانشجویی را برعهده داشت و هم اکنون نیز معاون درمان است، درخواست شود تا مسئولیت بسیج جامعه پزشکی را بر عهده بگیرد و شایسته است از مساعدت سردار حسن زاده فرمانده سپاه تهران بزرگ نیز قدردانی شود.

پازوکی ادامه داد: امیدواریم که با پرچم داری دکتر مشکی شاهد برنامه ریزی بسیار خوبی در حوزه بسیج کارکنان، دانشجویی و هیئت علمی باشیم، البته اگرچه بسیج دانشجویی تشکیلات جداگانه‌ای دارد ولی ارتباط و هماهنگی بیشتر این دو حوزه ضرورت دارد تا حداکثر بهره وری به وجود بیایید تا در پایان دوره مسئولیت در دانشگاه کارنامه ای قابل قبول در نزد شهدا و امام شهدا داشته باشیم.


در این مراسم دکتر علی مشکی مسئول جدید بسیج جامعه پزشکی دانشگاه نیز عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران زائیده انقلاب است، کما اینکه تاسیس این دانشگاه از قبل انقلاب شکل گرفته است. همه نیروها نیروهای انقلابی و با تبحر در آن حضور دارند. این پتانسیل بسیار خوبی است برای اینکه بتواند در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی بدرخشد. که این نیازمند یک مدیریت منسجم و همکاری از طرف همه عزیزان دانشگاه است. بسیج واقعی کسی است که در هر موقعیتی قرار گرفته با ایده و فکر انقلابی برای ارتقا اسلام کار کند و با همه پتانسیل تلاش کند که این امر در دانشگاه علوم پزشکی ایران کاملا مشهود است و از هم اکنون باید به جانشین پروری و تربیت مدیران نظام‌مند و انقلاب تلاش کنیم و با ایجاد انسجام بین همکاران برنامه ریزی کنیم و نیروهای توانمند بسیجی برای سکان داری نظام داشته باشیم.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : اخبار برتر,درمان و پزشکی
  • کد خبر : 21884
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار:

مدیر سیستم

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید