• 1402/08/02 - 01:36
  • - تعداد بازدید: 67
  • - تعداد بازدیدکننده: 63
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
  • /Z1Nc
وزیر بهداشت خبر داد:

خدمات روان‌شناسی بیمه شد/95درصد هزینه‌ درمان با "پرونده سلامت" پرداخت می‌شود

وزیر بهداشت از تحت پوشش قرار گرفتن بیمه خدمات روان‌شناسی خبر داد و گفت: برای هر ایرانی با کد ملی یک پرونده سلامت ایجاد می‌شود و اگر بیماری از طریق این برنامه مراجعه و بستری شود هزینه‌‌اش تا ۹۵ درصد و در مناطق محروم تا ۱۰۰درصد تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران به نقل از وزارت بهداشت، دکتر بهرام عین اللهی با بیان این مطلب عنوان کرد: بسیاری از افراد که نیاز به خدمات روانشناسی دارند به دلیل هزینه‌های این خدمات از مراجعه به روانشناسان خودداری می‌کنند که خوشبختانه با تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات یاد شده شاهد تسهیل در این امر خواهیم بود.

 

وی با قدردانی از تلاش‌های مدیران سازمان بیمه سلامت، افزود: رئیس جمهور در هیئت دولت از برنامه‌های بیمه سلامت تشکر کردند و مراتب قدردانی وی را به شما اعلام می‌کنم. هماهنگی بین قوا به ویژه تلاش مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان برای تصویب قانون و تخصیص اعتبارات در جهت پوشش گسترده تر بیمه ها بسیار موثر بوده است.

 

عین اللهی اظهار داشت: ایران امروز ‎در تمام شاخص های سلامت کشور در جایگاه نخست منطقه قرار دارد و این مسئله مورد اذعان سازمان بهداشت جهانی است.  وجود ۱۸ هزار خانه بهداشت در کشور با خدمات گسترده ای که ارائه می دهند ضرورت بهداشت محور بودن بیمه ها را نشان می دهد. متاسفانه امروز بیمه ها بیشتر درمان محور هستند که باید از این قالب قدیمی خارج شوند.

 

وی با اشاره به این‌که گام هایی در جهت تقویت حوزه پیشگیری در بیمه ها برداشته شده که البته هنوز کافی نیست، بیان داشت: رهبر معظم انقلاب پیشگیری را بر درمان مقدم می شمارند و در آخرین دیدار خادمان سلامت با ایشان بر این مسئله تاکید داشتند. خوشبختانه توسعه کمی و کیفی خدمات سلامت را در دولت مردمی شاهدیم که هدف اصلی آن، پاسخگویی به نیاز جامعه و تحقق عدالت در سلامت است.

 

عین اللهی با قدردانی از گروه های دانشگاهی و استادان علوم پزشکی برای ارائه خدمت به مردم، اظهار داشت: خوشبختانه امروزه دارای پیشرفته ترین مراکز درمانی و خدمات سلامت در کشوریم که از جمله آن ها می توان به مراکز قلب اشاره کرد که با مراکز پیشرفته جهان برابری می کنند. ما به دنبال پیشرفت سلامت در نظام نوین تمدن اسلامی هستیم؛ زیرا رهبر معظم انقلاب فرمودند حرکت ما به سمت نظام نوین تمدن اسلامی است و از آنجایی که سلامت در این نظام نوین نقش اساسی دارد، باید خود را برای رسیدن به قله ها آماده کنیم.

 

وی گفت: افزایش پوشش بیمه از اقدامات بسیار خوب این دولت بوده و باید به جایی برسیم که هیچ دارو و خدمتی خارج از پوشش بیمه انجام نشود. افزایش کیفیت خدمات نیز بسیار مهم است که باید همگام با توسعه پوشش بیمه در کشور، رشد پیدا کند. مردم به حق انتظار دارند که بهترین درمان ها و داروها را تحت پوشش بیمه ها دریافت کنند.

 

وزیر بهداشت بر پرداخت به موقع مطالبات توسط بیمه ها تاکید کرد و گفت: البته در شیراز به من گزارش شد که عقب افتادگی پرداخت ها به استادان دانشگاه از ۱۹ ماه به ۴ ماه رسیده که قابل تقدیر است و باید در همه حوزه ها شاهد پرداخت بهنگام مطالبات باشیم.

 

عین اللهی در آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت ادامه داد: استفاده از خدمات الکترونیک از ضروریات است که هم از نظر مالی صرفه جویی به همراه دارد و هم از نظر برنامه ریزی کارها را تسهیل می کند. باید از نظر آمایشی اطلاعات حوزه سلامت در تمام نقاط کشور به روز باشد تا بتوان بهتر برنامه ریزی کرد و ان شاالله شاهد الکترونیکی شدن همه خدمات در حوزه سلامت خواهیم بود.

 

وزیر بهداشت تصریح کرد: در شروع دولت این خدمات در نسخه الکترونیک ۱۰ درصد بود که اکنون به بالای ۹۰ درصد رسیده است. بیمه ها باید برنامه سلامت خانواده را که هم اکنون در ۹۳ شهر در حال اجراست به طور کامل پشتیبانی کنند تا در تمام کشور اجرایی شود.

 

عین اللهی با بیان این‌که برنامه تحولی ما در دولت، عدالت و تعالی نظام سلامت است، خاطرنشان کرد: در این دولت تاکنون ۱۰۶ مرکز درمانی توسعه و تجهیز شده، تخت های picu به دو برابر افزایش یافته، ۱۵ هزار تخت بیمارستانی به بهره برداری شده که تا پایان سال ۷ هزار تخت دیگر نیز افتتاح می شود، ۲ هزار پروژه بهداشتی افتتاح و ۲۶۵ دستگاه پیشرفته پزشکی با اولویت مناطق محروم توزیع شده است. همچنین در اجرای قانون جوانی جمعیت ۴۷ مرکز درمان ناباروری ایجاد شده است و ۱۲ میلیون نفر در ۵ دهک اول جامعه به صورت رایگان بیمه شده اند.

 

وزیر بهداشت گفت: طرح اصلی کشور امسال "سلامت خانواده" است که پزشکی خانواده از اجزای این طرح است. در این طرح برای هر ایرانی با کد ملی باید یک پرونده سلامت ایجاد می‌شود و اگر بیمارانی از طریق این برنامه مراجعه کنند و بستری شوند هزینه‌های آنان را تا ۹۵ درصد و در مناطق محروم تا ۱۰۰ درصد تحت پوشش قرار می‌دهیم.

 

عین اللهی تصریح کرد: با ایجاد صندوق حمایت از بیماری‌های صعب العلاج، مشکل این بیماران مرتفع شد و طی دو سال ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص یافت.

 

وی از بیمه رایگان کودکان زیر ۷ سال در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اگر کودکان درست درمان نشوند در آینده مشکلات عدیده ای خواهند داشت. لذا توجه ویژه به کودکان بسیاز مهم است. همچنین سه خدمت درمان طب ایرانی در دستور کار شورای عالی بیمه است که امیدواریم هر چه زودتر تصویب شود.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : اخبار برتر,درمان و پزشکی
  • کد خبر : 21946
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار:

مدیر سیستم

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید