• 1401/12/16 - 10:09
  • - تعداد بازدید: 105
  • - تعداد بازدیدکننده: 97
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /Zq79

نخستین بیمارستان دندانپزشکی کشور در شهرری ساخته می شود

نخستین بیمارستان دندانپزشکی کشور در ده طبقه و مساحتی بالغ بر 28 هزار مترمربع در بیمارستان فیروزآبادی شهرری ساخته می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر عبدالرضا پازوکی دوشنبه پانزدهم اسفند 1401 در آیین کلنگ زنی نخستین بیمارستان دندانپزشکی کشور گفت: امکان ساخت این بیمارستان در منطقه 22 تهران در حاشیه دریاچه چیتگر نیز وجود داشت اما بنا بر رسالت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایران تصمیم گرفته شد تا در جنوب تهران و در شهرری ساخته شود.

وی با بیان اینکه همه دانشکده های دندانپزشکی در مناطق بالای تهران قرار دارند، افزود: ساخت نخستین بیمارستان دندانپزشکی کشور در شهرری یک اقدام جهادی برای پاسخگویی به نیاز مردم جنوب شهر پایتخت است.

پازوکی ادامه داد: هنوز بودجه ای برای این پروژه از دولت گرفته نشده است اما ما خود را موظف به اتمام آن در بازه زمانی دو سال و نیم آینده می دانیم.

وی گفت: در حال حاضر  135 طرح نیمه تمام در دانشگاه علوم پزشکی ایران وجود دارد که تمامی آنها در اولویت هستند اما با این وجود ساخت بیمارستان دندانپزشکی را به دلیل اهمیت «بهداشت و سلامت دهان و دندان» و نیاز مبرم اهالی شهرری شروع می کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه برای اتمام این پروژه حمایت دولت، مجلس و همچنین خیرین سلامت نیاز است، یادآور شد: خدمات دندانپزشکی با وجود گران بودن تحت پوشش بیمه ها نیست و این دلیلی برای عدم مراجعه افراد به دندانپزشک می شود.

وی خاطرنشان کرد: با راه اندازی بیمارستان دندانپزشکی، خدمات تخصصی و فوق تخصصی با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت ارائه خواهد شد.

بنا بر این گزارش نخستین بیمارستان دندانپزشکی کشور در ده طبقه؛ دو طبقه زیرزمین و هشت طبقه روی زمین و مساحتی حدود 28 هزار متر مریع در محل اورژانس سابق بیمارستان فیروزآبادی شهرری ساخته می شود.

در آیین کلنگ زنی این بیمارستان دکتر علی آقا محمدی؛ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و سیدعلی یزدی خواه؛ نماینده یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس حضور داشتند.

پایان مطلب//

 

  • گروه خبری : اخبار برتر,درمان و پزشکی
  • کد خبر : 12394
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
حسین دزفولی
خبرنگار:

حسین دزفولی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید