• 1401/12/13 - 12:23
  • - تعداد بازدید: 222
  • - تعداد بازدیدکننده: 210
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /Z859

آثار برتر جشنواره «سرزمین جوان من» بیستم اردیبهشت 1402 معرفی می شوند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به گستردگی جشنواره «سرزمین جوان من» در سطح ملی، گفت: فرصت ارسال آثار تا سی ام فروردین سال آینده است و آثار برتر بیستم اردیبهشت 1402 معرفی می شوند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر سید محمد طباطبایی شنبه سیزدهم اسفند 1401 در نشست خبری جشنواره «ملی هنری و ادبی سرزمین جوان من» با اشاره به کاهش 50 درصدی نرخ رشد جمعیت کشور در 5 سال گذشته اظهار کرد: در سال 1395 نرخ رشد جمعیت کشور یک ممیز و دو دهم بود که این عدد در سال 1400 به شش دهم رسید.

دبیر جشنواره «ملی هنری و ادبی سرزمین جوان من»  با بیان اینکه به زودی دچار رشد منفی جمعیت می شویم، افزود: در سال 1394 جزء کشورهای جوان دنیا بودیم اما با این وضعیت در سال 1429 در جمع کشورهای سالخورده قرار خواهیم گرفت.

طباطبایی ترویج فرهنگ ازدواج و فرزند آوری، آگاه سازی و اقناع سازی جامعه از مزایای جوانی جمعیت، انگ زدایی برای درمان ناباروری، کاهش سقط جنین و سزارین و چالش ها، تهدیدات سالخوردگی جمعیت کشور  و مطالبه اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به عنوان اهداف کلی جشنواره «ملی هنری و ادبی سرزمین جوان من» برشمرد و ادامه داد: آثار در بخش  شنیداری، دیداری، رسانه دیجیتال، ادبی و ایده های نو به جشنواره ارسال می شوند.

وی تشریح کرد:  هنرمندان می توانند آثار خود را در بخش شنیداری شامل پادکست، PSA، نمایش رادیویی در بخش دیداری شامل پوستر، تیزر، موشن گرافی، اینفوگرافی و نقاشی در بخش رسانه های دیجیتال شامل شبکه های اجتماعی، تارنما، وبلاگ، اپلیکیشن و بازی و در بخش ادبی شامل شعر، داستان کوتاه، نمایش نامه نویسی، شعار و پیام کوتاه ارسال کنند.

دبیر جشنواره «ملی هنری و ادبی سرزمین جوان من» با بیان اینکه فرصت ارسال آثار سی و یک فروردین 1402 است، افزود: داوری آثار تا نیمه اردیبهشت سال آینده انجام و آثار برتر بیستم همین ماه در مراسم اختتامیه جشنواره معرفی می شوند.

وی گفت: گستره و فراگیری جشنواره در سطح ملی، جامعیت محورها و بخش های جشنواره، گستردگی جامعه هدف و تنوع حامیان جشنواره وجه تمایز این جشنواره نسبت به رویدادهای مشابه است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران در پایان از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت کشور، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، آستان قدس رضوی؛ صدا و سیما؛ شهرداری تهران، مرکز مدیریت حوزه های علمیه، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه هنر، بسیج جامعه پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین را به عنوان حامیان جشنواره «ملی هنری و ادبی سرزمین جوان من» نام برد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جشنواره «ملی هنری و ادبی سرزمین جوان من»  و نحوه ارسال آثار به تارنمای https://irjavan.iums.ac.ir مراجعه کنید.

پایان مطلب//

 

  • گروه خبری : اخبار برتر,بهداشت و سلامت
  • کد خبر : 12263
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
حسین دزفولی
خبرنگار:

حسین دزفولی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید