• 1401/06/27 - 12:43
  • - تعداد بازدید: 176
  • - تعداد بازدیدکننده: 172
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /ZjG7
معاون وزارت بهداشت در اختتامیه چهاردهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی مطرح کرد:

افزایش دربرگیری استفاده از تسهیلات استعدادهای درخشان / اهمیت ارتباط با دانشجویان نخبه علوم پزشکی بعد از فارغ التحصیلی

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره اهمیت حفظ ارتباط با دانشجویان نخبه بعد از فارغ التحصیلی، گفت: دربرگیری استفاده از تسهیلات استعدادهای درخشان افزایش می یابد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر ابوالفضل باقری در اختتامیه چهاردهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی گفت: وظیفه حاکمیت در هر جامعه ای کشف استعدادها، توانمندسازی نخبگان و در گام سوم بهره مندی از آنها در جهت رفع مشکلات مردم است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در دو گام اول خوب کار شده، افزود: اما در گام سوم که باید از استعدادها و ایده های نو بهره مند بشویم، متاسفانه نخبگان را رها می کنیم و شاهد این هستیم که ایده ها چند سال بعد از یک دانشگاه و در کشور دیگری غیر از ایران سر در می آورد.

وی با اشاره به اختلاف ناچیز بین رتبه اول تا سوم در المپیاد علمی دانشچویان کشور، تاکید کرد: استعدادهای درخشان فقط طلاآوران نیستند، بنابراین امسال دربرگیری استفاده از تسهیلات استعدادهای درخشان را افزایش خواهیم داد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: سامانه ای برای استعدادهای درخشان آماده شده تا با نخبگان علوم پزشکی بعد از فارغ التحصیلی نیز در ارتباط بوده و از وجود آنها بهره مند باشیم.

ایجاد یأس خط قرمز ما است

وی گفت: ما در معاونت آموزشی وزارت بهداشت علاوه بر اهداف آموزشی یک وظیفه مهم داریم و آن نیز ایجاد امید و نشاط در جامعه علمی کشور است.

باقری فرد با بیان اینکه ایجاد یأس خط قرمز ما است، افزود: خوشبختانه نتایج آزمون دستیاری اعلام شد و چهار هزار نفر در آزمون دستیاری در مرحله اول پذیرفته شدند که این نتیجه در طول عمر وزارت بهداشت بی سابقه است.

معاون آموزشی وزیر بهداشت در پایان اظهار کرد: امیدوارم اختتامیه چهاردهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی، افتتاحیه ای برای استفاده از استعدادهای درخشان باشد.

اختتامیه چهاردهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور شامگاه چهارشنبه بیست و سوم شهریور 1401 پس از پنج روز رقابت انفرادی و گروهی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : اخبار برتر,علمی
  • کد خبر : 5377
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
حسین دزفولی
خبرنگار:

حسین دزفولی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید