• 1402/08/30 - 13:12
  • - تعداد بازدید: 102
  • - تعداد بازدیدکننده: 88
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /ZMeh

کنگره اپیدمیولوژی ایران بعد از چهارسال وقفه برگزار می‌شود

دانشگاه علوم پزشکی ایران با همکاری انجمن علمی اپیدمیولوژیست های ایران و مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی کشور دهمین کنگره ملی و سومین کنگره بین المللی اپیدمیولوژی ایران را از هشتم تا دهم آذر 1402 برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر سید عباس متولیان؛ دبیر علمی دهمین کنگره ملی و سومین کنگره بین المللی اپیدمیولوژی ایران گفت: استقبال اساتید و دانشجویان از این کنگره کم‌نظیر بوده و بیش از ٦٥٠ خلاصه مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال‌شده است.

وی بابیان اینکه نهمین کنگره اپیدمیولوژی ایران در آبان ماه 1398 برگزارشده بود، افزود: همایش حاضر نخستین کنگره ملی اپیدمیولوژی در قرن جدید و پس از پاندمی کووید-19 است و به همین دلیل موضوع اصلی کنگره «اپیدمیولوژی، سلامت و جامعه: چالش‌های پیش رو در قرن جدید» در نظر گرفتیم.

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: برطرف کردن مشکلات سلامت با تکیه‌بر شواهد علمی، تقویت ظرفیت‌های نظام سلامت، همکاری بین بخشی همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط و استفاده از مشارکت مردمی امکان‌پذیر است.

وی بابیان اینکه وجود ظرفیت کمی و کیفی متخصصان اپیدمیولوژی ایرانی در سطح منطقه بی‌نظیر و قابل‌مقایسه با کشورهای پیشرفته دنیا است، ادامه داد: این موضوع یکی از نقاط قوت نظام سلامت کشور به‌حساب می‌آید و در صورت پیاده‌سازی نظام تصمیم‌گیری آگاه از شواهد، بسیار بیشتر از شرایط فعلی می‌توان از این نقطه قوت بهره¬برداری کرد.

دکتر متولیان گفت: بیش از ٢٢٠ سخنران شامل حدود 60 سخنران مدعو و ١٦٠ سخنران از خلاصه مقالات دریافت شده در ٢٢ میزگرد تخصصی به ارائه مطلب، بحث و تبادل‌نظر در این کنگره خواهند پرداخت.

وی افزود: میزگردهای تخصصی کنگره تقریباً در تمام زیرشاخه‌های اپیدمیولوژی بر اساس پیامد شامل بیماری‌های واگیر و غیر واگیر ازجمله بیماری‌های متابولیک، بیماری‌های قلبی عروقی، بیماری‌های عضلانی-اسکلتی، بیماری‌های روانی و اعتیاد و همچنین مصدومیت‌های عمدی و غیرعمدی برگزار خواهند شد.

به‌علاوه در سایر میزگردهای تخصصی کنگره به بررسی عوامل خطر بیماری‌ها از اپیدمیولوژی مولکولی و ژنتیک تا اپیدمیولوژی اجتماعی پرداخته می‌شود.

دبیر علمی دهمین کنگره ملی و سومین کنگره بین¬المللی اپیدمیولوژی ایران بابیان اینکه 16 کارگاه برای دو گروه مخاطب عمومی و تخصصی نیز در برنامه سه‌روزه کنگره پیش‌بینی‌شده، افزود: شرکت در کنگره سه‌روزه اپیدمیولوژی ایران علاوه بر متخصصین اپیدمیولوژی، برای پزشکان عمومی و پزشکان متخصص عفونی، داخلی و قلب و عروق دارای 14.5 امتیاز بازآموزی است.

وی یادآور شد: گروه‌های یادشده از طریق سامانه آموزش مداوم دانشگاه علوم پزشکی ایران و سایر مخاطبین از همه گروه‌های علوم پزشکی و بهداشتی می‌توانند با مراجعه به سایت کنگره به نشانی اینترنتی www.epi2023.ir در این رویداد علمی ثبت‌نام و شرکت کنند.

  • گروه خبری : اخبار برتر,علمی
  • کد خبر : 38805
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار:

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید