• 1401/11/25 - 13:14
  • - تعداد بازدید: 163
  • - تعداد بازدیدکننده: 151
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /ZjV9

سخنرانی 270 پژوهشگر ایرانی در یازدهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی/ پذیرش 420 مقاله از 500 مقاله ارسالی

دبیر علمی یازدهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی با اشاره به 420 مقاله پذیرفته شده از 500 مقاله ارسالی، گفت: 270 پژوهشگر ایرانی در یازدهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی سخنرانی می کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر آمنه رضایوف دوشنبه بیست و چهارم بهمن 1401 در آیین افتتاح یازدهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی اظهارکرد: این کنگره فرصت مناسبی است تا درباره پژوهش ها و ایده های نوین در حوزه های مختلف علوم اعصاب گفتگو کنیم و آخرین یافته هایمان را به منظور بهبود سلامت انسان، جامعه و زندگی بهتر به اشتراک بگذاریم.

وی با بیان اینکه بیش از پانصد مقاله به یازدهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی ارسال و چهارصد و بیست مقاله پذیرفته شده اند، افزود: بیش از یکصد و ده داور از دانشگاه ها، پژوهشکده ها، مراکز تحقیقاتی و موسسات آموزشی ارزیابی مقالات را بر عهده داشتند.

رضایوف گفت: علاوه برای یکصد و شصت سخنران دعوت شده، پژوهشگران یکصد و ده مقاله پذیرفته شده از سخنرانان کنگره هستند و یک سخنران خارجی از کشور آمریکا به صورت آن لاین در یازدهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی حضور دارد.

دبیر علمی یازدهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی با تاکید بر اینکه کارآمدی سیستم عصبی اساس زندگی سالم است، یادآور شد: طراحی مدل های سلولی، حیوانی، کامپیوتری و مطالعات بیوانفورماتیک در حوزه های علوم اعصاب و علوم شناختی می تواند، شناخت ما را از دستگاه عصبی به ویژه مغز ارتقاء دهد و موجب افزایش کیفیت زندگی و دستیبابی به روش های موثر درمانی در انواع اختلالات و بیماری های عصبی شود.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران در ادامه گفت:  متاسفانه در سالهای اخیر تب فناوری و ارزش گذاری بیش از اندازه به تحقیقاتی که منجر به تولید محصولات پولساز می شود، باعث برخی کم توجهی ها به علوم پایه شده است. اما به خوبی می دانیم که خاک علم را دانشمندان و دانشجویان علوم پایه در آزمایشگاه های می خورند تا علوم پایه بسترساز فناوری شود.

وی با بیان اینکه تحقیقات علوم پایه، گنجینه ثروت تمام کشورهای پیشرفته به حساب می آیند، افزود: منصفانه نیست که با سیاتگذاریهای زودبازده و محصول محور، زمینه افت کیفیت تحقیقات علوم پایه فراهم شود و امید است با سرمایه گذاری دراز مدت و ارج نهادن به نتایج به دست آمده در آزمایشگاه ها به پیشرفت علوم اعصاب کمک کنیم.

رضایوف خاطرنشان کرد: در یازدهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی نتایج پژوهش های علوم اعصای پایه را بشنوید تا بتوان با طراحی پروژه های مشترک، مرزهای این دانش را گسترش دهیم، نیروی انسانی کارآمد تربیت کرده و در بسترسازی علم و تکنولوژی مشارکت کنیم.

وی از حضور دانشجویان و دانشمندان جوان علوم اعصاب در این کنگره خبر داد و افزود: از اساتید با تجربه تقاضا داریم که در پنل های آنان شرکت کرده و پوسترهایشان را ملاحظه کنند و با حمایت ها و نقطه نظرات خود راهگشای مسیر علم اندوزی این جوانان نخبه و یافتن شغل آینده شان باشند.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : اخبار برتر,علمی
  • کد خبر : 11533
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
حسین دزفولی
خبرنگار:

حسین دزفولی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید